O autorze
Andrzej Kosendiak dyrektor naczelny Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, a także festiwali działających w ramach NFM (Wratislavia Cantans, Leo Festiwalu, Jazztopad, Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova), artysta, dyrygent i pedagog, animator życia kulturalnego w Polsce, organizator i pomysłodawca przedsięwzięć z dziedziny muzyki poważnej.


www.nfm.wroclaw.pl

VIP-y, czyli kto jest very very important?

Zbliża się otwarcie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Budynek dawno już przestał wyglądać jak betonowy bunkier. Elewacja doskonale podkreśla dynamiczną i niezwykle elegancką sylwetkę obiektu. VIP-y czekają na ogłoszenie terminu uroczystego otwarcia.

Jedni szykują teksty przemówień, drudzy szyją kreacje, inni zastanawiają się, czy ktoś wspomni o ich wkładzie w sukces inwestycji, jeszcze inni czekają na zaproszenie albo informację gdzie i za ile będzie można kupić bilety. Prezesi, dyrektorzy, szefowie – wszyscy będą mile widziani na uroczystości otwarcia.

Ale naszymi Najbardziej Ważnymi Osobami są nasi melomani.
Oczywiście wśród miłośników muzyki spotkamy i prezesów, i dyrektorów, ale przede wszystkim ludzi, którzy nie zajmują na tyle eksponowanych stanowisk, by w swych skrzynkach pocztowych znajdować eleganckie koperty z zaproszeniami na gale inauguracyjne, premiery, bankiety. Najważniejsze osoby to dla mnie melomani wiernie przychodzący na koncerty do starej filharmonii, pomimo że brzydko i ciasno, czasem hałaśliwie, a kolejka do nielicznych WC zawsze długa.

Nasza najważniejsza publiczność stoi w długich kolejkach po wejściówkę na Wratislavii Cantans lub kupuje bilety on-line sześć miesięcy przed datą koncertu. VIP-y to też osoby przyprowadzające na koncerty młodzież i dzieci, by wyrobić w nich potrzebę kontaktu ze sztuką. I wreszcie bardzo duża grupa ludzi młodych, licealistów, studentów, którzy ze swoich skromnych funduszy wygospodarowują środki na wejściówki.
To oni są dla nas VIP-ami i oni zajmą dużą część miejsc podczas otwarcia NFM, bo właśnie dla nich budujemy nową salę.


Zgoda, także dla tych, których jeszcze u nas nie było, a przyjdą zafascynowani architekturą, przyciągnięci programem i wykonawcami albo ze zwykłej ciekawości.

Od dziś na wszystkich koncertach organizowanych przez nas w sezonie 2014/15 losowane będą zaproszenia na otwarcie Narodowego Forum Muzyki. Zaproszenie upoważnia do zakupu biletu na inaugurację w cenie 1 zł.

*Oferta jest przeznaczona wyłącznie dla naszych Very Very Important Persons.


Andrzej Kosendiak
Trwa ładowanie komentarzy...