O autorze
Andrzej Kosendiak dyrektor naczelny Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, a także festiwali działających w ramach NFM (Wratislavia Cantans, Leo Festiwalu, Jazztopad, Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova), artysta, dyrygent i pedagog, animator życia kulturalnego w Polsce, organizator i pomysłodawca przedsięwzięć z dziedziny muzyki poważnej.


www.nfm.wroclaw.pl

Muzyka w mieście

Muzyka w Mieście, wtorki 18.50 TVP Wrocław
Muzyka w Mieście, wtorki 18.50 TVP Wrocław @NFM
„Muzyka w mieście” to cotygodniowy program, którego bohaterem jest Narodowe Forum Muzyki i przedsięwzięcia tej instytucji. Koncerty, próby i muzycy ale także ciekawostki i kulisy akcji muzycznych.

Wszystko podane lekko, służąc edukacji i informacji po to, by zaciekawić widzów przestrzenią dla sztuki, jaką jest Narodowe Forum Muzyki, wykraczające swą działalnością poza schematyczne myślenie o tradycyjnej filharmonii. Bo Narodowe Forum Muzyki to więcej niż muzyka.

Te tezę postara się udowodnić program telewizyjny wiodąc widzów ku Grand Finale, jakim będzie 4 września uroczyste udostępnienie nowego budynku.

W programie, tak jak w nowej siedzibie, znajdą miejsce różne gatunki muzyczne, muzyka klasyczna, choć ważna, nie stanie się motywem przewodnim. Warunek prezentacji to wysoki poziom, jaki gwarantuje logo Narodowego Forum Muzyki.

Goście programu to wytrawni krytycy, kompozytorzy, muzycy z Wrocławia i ze świata. Ciekawe rozmowy, intrygujące historie, tajemnice instrumentów muzycznych i zapowiedzi najciekawszych koncertów – oto treść programu „Muzyka w mieście”.

Dopełnieniem „Muzyki w mieście” jest ścisła współpraca z pismem o tym samym tytule, którego redaktor naczelny, dziennikarz muzyczny Programu 2 Polskiego Radia, Piotr Matwiejczuk ze swadą komentuje aktualności pisma.

Telewizyjna „Muzyka w mieście” to również rzetelne źródło informacji dla tych, którzy chcą czynnie uczestniczyć we wrocławskim życiu muzycznym.

Nad redakcją programu „Muzyka w mieście” czuwać będą: Iwona Rosiak i Andrzej Jóźwik

Zapraszam.
Andrzej Kosendiak


Muzyka w Mieście odc.1



PS.
„Muzyka w mieście” to informacje o najważniejszych przedsięwzięciach muzycznych. Co tydzień naszym widzom przedstawiać będziemy sylwetki kompozytorów oraz koncerty i festiwale. Emisja: wtorek, 18:50
Trwa ładowanie komentarzy...